IntelliJ IDEA w akcji – Instalacja IntelliJ IDEA

Dużą zaletą IDEI jest to, że posiada ona darmową wersję, która świetnie nadaje się do domowego użytku i nauki programowania. Zależnie od projektu, na jakim pracujesz bądź będziesz pracował, może też być wystarczająca do pracy zawodowej. Wersja płatna ma dodatkowe wsparcie dla różnych frameworków i innych narzędzi. Pełne porównanie wersji Ultimate (płatnej) i Community Edition (bezpłatnej) znajdziesz na oficjalnej stronie.

Darmową wersję IntelliJ IDEA Community Edition możesz pobrać ze strony firmy Jet Brains, która jest twórcą tego narzędzia:

https://www.jetbrains.com/idea/download

Wystarczy kliknąć na przycisk Download pod sekcją Community. Po pobraniu pliku, uruchom go. Po krótkiej instalacji IDEA będzie gotowa do użycia. Możesz w trakcie instalacji zaznaczyć, aby utworzony został skrót na Pulpicie oraz by do menu kontekstowego dodana została opcja Open folder as IntelliJ IDEA Community Edition Project.

Aktualna wersja IDEI na moment pisania tego kursu to 2020.1.1. Większość zaprezentowanych tu zagadnień nie powinna się znacząco zmienić w nowszych wersjach. Jeżeli znajdziesz jakieś różnice, daj znać w komentarzu – będę wdzięczny!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Nie musisz podawać swojego imienia, e-mailu, ani strony www, aby opublikować komentarz. Komentarze muszą zostać zatwierdzone, aby były widoczne na stronie.