Rozdział 1 - Wstęp

Witaj. Jeżeli chcesz naczyć się programować od podstaw w języku Java, to dobrze trafiłaś/trafiłeś. Ten kurs przygotowałem właśnie z myślą o Tobie.

Jeżeli szukasz mentora, który pomoże Ci zostać programistą, skontaktuj się ze mną. Jeżeli jesteś zainteresowana/zainteresowany pracą programisty, to spójrz na moją serię artykułów Przebranżowienie i praca programisty. Jeżeli chcesz porozmawiać o programowaniu, masz jakieś pytania bądź potrzebujesz pomocy, to zapraszam na kanał Discord Kurs Java.

W tym rozdziale:

 • opowiemy sobie o założeniach kursu,
 • poznamy używane w kursie formatowanie tekstu,
 • dowiemy się, dlaczego warto używać języka Java,
 • zainstalujemy Javę w naszym systemie,
 • napiszemy, uruchomimy, oraz przeanalizujemy, nasz pierwszy program.

Poniżej znajdziesz pełny spis treści pierwszego rozdziału. Pełny spis treści całego kursu znajdziesz tutaj.


Komentarze (12):

 1. Czy i kiedy planujesz aktualizację tego kursu?
  Z tego co się orientuję, to brakuje tu jeszcze kilku rzeczy, a jakiś rozdział jest niedokończony.

 2. 25 lat temu kupiłem książkę "Biblia Systemu Linux" jest to jedna z lepszych pozycji z książek IT jakie posiadam. Ten kurs jest na tym samym poziomie. Step by step pokazane meandry języka Java. Wielkie brawa dla autora oraz szczere podziękowania, że mogę z tego korzystać i to za zupełną darmochę. Jeszcze raz dzięki Przemysławie Kruglej.

 3. Świetny kurs, długo szukałem takiego, w którym krok po kroku jest przejrzyście wszystko przedstawione. Z niecierpliwością czekam na całość rozdziału dotyczącego dziedziczenia.

 4. Świetny kurs dla początkujących z Java.
  Mimo iż udostępniony bezpłatnie (a to może się kojarzyć z słabą jakością) to uważam że jest przygotowany solidniej niż wiele innych kursów o tej samej tematyce (a często tłumaczonej w toporniejszy sposób) i odpłatnych.
  Jakby ktoś miał wątpliwości, to polecam się z nim zapoznać

 5. Super dobrze przygotowany kurs. Dziękuję. Przerabiam w formie PDF, bo mogę szybko dotrzeć do potrzebnych informacji, łatwo się kopiuje kod do edytora. Na początku byłem przerażony liczbą ponad 500 stron informacji, ale kurs jest napisany bardzo przystępnie, jasno i 130 pierwszych stron przerobiłem w 4 dni, pracując, zajmując się rodziną i domem. Autor wykonał dużo dobrej roboty. Kurs jest przygotowany starannie, szczegółowo. Słów użyto tyle, żeby było jasno i jednocześnie, żeby nie zamazać widoku. Podoba mi się, że jesteśmy jako czytelnicy ostrzegani przed różnymi niebezpieczeństwami związanymi z poprawnym działaniem naszego kodu. Na pewno przerobię ten kurs w całości. Jest dobrą podstawą przygotowującą do dalszego rozwoju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Nie musisz podawać swojego imienia, e-mailu, ani strony www, aby opublikować komentarz. Komentarze muszą zostać zatwierdzone, aby były widoczne na stronie.