Java w przykładach

Przednia część okładki książki Java w przykładach

Jednym z wyzwań nauki programowania jest pisanie przykładowych programów, które pozwolą na usystematyzowanie i utrwalenie wiedzy. Wyzwaniem samym w sobie jest także wymyślanie tematu tychże programów.

Java w przykładach to książka przeznaczona dla osób, które uczą się programowania od podstaw w języku Java. Zawiera 70 zaprojektowanych przeze mnie zadań, które są dobrze opisane, oraz których rozwiązanie pomoże Ci w utrwaleniu podstawowych zagadnień związanych z programowaniem w Javie.

Do każdego z ćwiczeń przygotowałem rozwiązanie, które opisuję i poddaję dokładnej analizie, abyś miał(a) wgląd w potencjalną implementację kodu źródłowego, który spełnia wymagania przedstawione w każdym z zadań. Zadania podzielone są tematycznie na osiem rozdziałów. Zaczynamy od podstaw, a kończymy na klasach i zadaniach algorytmicznych.

Ta książka jest wydrukowana w kolorze, aby dodatkowo ułatwić zrozumienie omawianych kodów źródłowych.

Spis treści i przykładowe fragmenty książki

Jeżeli chcesz zajrzeć do książki, to poniżej znajdziesz spis treści oraz fragment książki - trzy zadania wraz z rozwiązaniami (po kliknięciu linku otworzy się nowa zakładka z PDFem ze spisem treści / treścią zadania):

Zakup książki

Java w przykładach dostępna jest jedynie na mojej oficjalnej aukcji na Allegro:

Kup książkę „Java w przykładach” na Allegro

Errata i kody źródłowe

Kody źródłowe z przykładami można znaleźć w repozytorium na Githubie, skąd można je za darmo pobrać: kody źródłowe z rozwiązaniami zadań.

Dokonałem wszelkich starań, aby książka nie zawierała błędów. Błędy niewychwycone przeze mnie przed drukiem są opisane i poprawione na stronie z erratą: errata do książki Java w przykładach.